سلامت - آرشیو

سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی ساوه خبر داد:

گزارشی از عملکرد دانشکده علوم پزشکی ساوه در خصوص برنامه پدیکولوزیس(شپش سر)

سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی ساوه در خصوص بیماری پدیکلوزیس که شایع ترین آلودگی های انگلی در سراسر دنیاست گفت: این بیماری شایع می تواند موجب طرد اجتماعی افراد و خانواده‌های مورد مبتلا شود که بیشتر با عنوان شپش سر در بین مردم شناخته می‌شود.

ادامه مطلب

با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرید...

مادر گرامی برای دریافت مشاوره قبل از بارداری، بارداری و تا ۴۲ روز پس از زایمان و بیماری کرونا در بارداری ابتدا کلید ۳ (ارتباط با مرکز مشاوره) سپس کلید ۴ (سلامت مادران باردار) را شماره گیری کنید.

ادامه مطلب

شرایط دریافت واکسن آنفلوانزا در بارداری و پس از زایمان

پرسنل مراکز خدمات جامع و پایگاههای سلامت حوزه بهداشت با مادران باردار تا ۴۲ روز پس از زایمان با الویت به شرح ذیل جهت دریافت واکسن انفلاوانزا تماس و ایشان به منظور مراجعه به مراکز دعوت به عمل می‌نمایند.

ادامه مطلب

مجهز شدن بیمارستان شهید مدرس ساوه به دستگاه ERCP (عکس و کلیپ) گالری

این دستگاه به همت موسسه خیریه نیکان ماموت و با هدف درمانی و تشخیصی به بیمارستان شهید مدرس ساوه اهدا شد و عمدتا یک عمل جراحی از طریق آندوسکوپی است و در تشخیص سنگ در مجاری صفراوی و لوزالمعده و سرطان، با هزینه بسیار کم نسبت به بخش خصوصی قابل استفاده می‌باشد.

ادامه مطلب

سالمندی ۲۰ درصد جمعیت ایران ظرف ۳۰ سال آینده/استان مرکزی سومین استان سالمند کشور

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: تحقیقات نشان می‌دهد در طول ۳۰ سال آینده، سالمندان حدود ۲۰ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند و سازمان بهداشت جهانی تخمین زده تا سال ۲۰۵۰ جمعیت سالمندان به دو میلیارد نفر برسد.

ادامه مطلب