جراحی توده بدخیم اندام برای اولین بار در ساوه

۱۳ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۴ کد : ۳۰۷ سلامت اخبار ویژه
تعداد بازدید:۳۴۸۰
 برای اولین بار در ساوه جراحی توده بدخیم اندام (سارکوم نسج نرم) یک بیمار انجام و این توده با موفقیت از کشاله ران او خارج شد.
جراحی توده بدخیم اندام برای اولین بار در ساوه

 

به گزارش وب دا ساوه به نقل از ایسنا، دکتر فرهود مقصودلو پزشک جراح این بیمار ، اظهار کرد: این عمل موفقیت آمیز در بیمارستان شهید مدرس شهرستان ساوه صورت گرفت و این توده طی یک عمل جراحی سه ساعته از اندام او خارج شد.

وی افزود: بیمار که مردی حدودا ۵۰ ساله بود با احساس درد و تورم کشاله ران مراجعه کرده بود که در معاینات پزشکی مشخص شد که به لیپوسارکوم ران(توده بدخیم اندام) مبتلا شده و دچار چسبندگی به عروق اصلی اندام تحتانی بود.

دکتر مقصودلو افزود: در این عمل جراحی، توده سرطانی همراه با بافت لنفاوی کشاله ران به صورت کامل از عروق اندام جدا و به صورت یکجا بدون باقی گذاشتن باقیمانده بافت سرطانی از بدن بیمار خارج شد.

 

او گفت: حساسیت این عمل، شامل رعایت عدم آسیب عروقی و تهدید از دست رفتن اندام و همچنین خارج سازی کامل توده به همراه بافت لنفاوی کشاله ران به صورت یکجا بدون باقی گذاشتن بافت سرطانی بود.

این جراح عمومی با اشاره به شرایط بیمار پس از عمل جراحی گفت: هم اکنون حال عمومی و شرایط بالینی بیمار پس از عمل جراحی رضایت بخش بوده و برای ادامه درمان تحت مراقبت کادر درمان بیمارستان قرار دارد.

وی گفت: چنانچه فردی با با احساس درد و تورم کشاله ران مواجه شد در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند تا اقدامات تشخیصی و درمانی به موقع برای وی انجام شود.

کلید واژه ها: دانشکده علوم پزشکی ساوه سرطان دکتر فرهود مقصودلو


نظر شما :

دکتر گازرانی ۰۸ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۸
بسیار عالی دست مریزاد جناب دکتر مقصودلو