همزمان با سراسر کشور؛

هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی ساوه و زرندیه برگزار شد

۲۶ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۱ کد : ۱۲۷۰ اخبار و رویدادها اخبار ویژه
تعداد بازدید:۱۷۴۳
رئیس هیئت اجرایی انتخابات نظام پزشکی ساوه و زرندیه ضمن ارائه گزارشی از جزئیاتی برگزاری انتخابات هشتم این سازمان در ساوه و زرندیه، گفت: انتخابات نظام پزشکی با توجه به شرایط کرونایی و رنگ بندی قرمز شهر ساوه براساس شیوه نامه‌های بهداشتی انجام گرفته است.

دکتر مهدی مصری در گفتگو با خبرنگار مفدا ساوه افزود: انتخابات نظام پزشکی در شهر ساوه و در سازمان نظام پزشکی واقع در خیابان طالقانی برگزار شد و از حدود ۷۳۳ پزشک و دندان پزشک، ماما، داروساز، علوم آزمایشگاهی و سایر رشته‌های پروانه دارکه دارای حق شرکت در این انتخابات بودند ۱۷ نفر به عنوان اعضا هیئت مدیره نظام پزشکی انتخاب شدند که در این میان ۱۰ نفر پزشک، ۲ نفر دندان پزشک، ۲ نفر داروساز، ۱ نفر ماما، ۱ نفر علوم آزمایشگاهی و ۱ نفر سایر گروه‌های پروانه دار برای عضویت در سازمان نظام پزشکی شهر ساوه و زرندیه برگزیده شدند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه ادامه داد: طبق دستورالعمل‌ها متولی برگزاری این انتخابات وزارت بهداشت می‌باشد و اعضا هیئت نظارت را هیئت مرکزی نظارت که متشکل از نماینده مجلس، نظام پزشکی، نماینده وزارت بهداشت و سایر نمایندگانی که در کمیته حضور دارند انتخاب می‌کنند.

وی با اشاره به مهم بودن سازمان نظام پزشکی در حیطه نظام سلامت گفت: این انتخابات برای صنف پزشکی تعیین کننده و مهم قلمداد می‌شود زیرا در ارتباط با مسائل صنفی، مقررات و بحث‌های انتظامی و رسیدگی به شکوائیه‌های مردم و قصورات احتمالی، پرونده‌های ارجاعی از سوی دادگاه‌ها می‌باشد.

مصری در ادامه گفت: این نظام صنفی در جهت ارتقا سلامت مردم هم تکالیفی بر دوش دارد و آن هم کمک به نظام سلامت از طریق همکاری و استفاده از تخصص خود می‌باشد.

همچنین دکتر محمد قربانلی از اعضاء هیئت اجرایی انتخابات سازمان نظام پزشکی، میزان مشارکت پزشکان را خوب ارزیابی کرد و اعلام کرد با توجه به وجود شرایط کرونایی، تمام پروتکل‌ها رعایت شد و ساعات حضور رای دهندگان به نظام پزشکی ساعت ۸ صبح تا ۸ شب بود که در یک فاصله زمانی ۱۲ ساعته فضای مناسب جهت انتخابات تعبیه شد.

وی در مورد چگونگی تبلیغات کاندیداها نیز گفت در ارتباط با تبلیغات نامزدها که از ۱۴ تیرماه شروع شده بود تبلیغات نامزدهای نظام پزشکی بیشتر به صورت مجازی انجام گرفته شده است.

لازم به ذکر است در این اتخابات افراد ذیل به عنوان اعضا هیئت مدیره نظام پزشکی ساوه و زرندیه انتخاب شدند:

دکترمیران زاده
دکترخوشخو
دکترعباسی دزفولی
دکترموسوی خوشدل
دکترکریم زادگان
دکترممتازی
دکترامین مقدسی
دکترحافظی
دکترفلاح
دکتربشیری
دکترحقیقی
دکترکاظمی نسب
دکترمعتمدیان
دکترعابدین
دکترسرهنگ زاده
خانم مهری رضایی
خانم مهناز رنجبران

خبرنگار مفدا ساوه: سمیه اسکندری

کلید واژه ها: دانشکده علوم پزشکی ساوه نظام پزشکی ساوه سازمان نظام پزشکی ساوه اخبار ساوه دکتر مهدی مصری


نظر شما :