رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه:

اعتبارات ملی و خیرین به کمک ساخت بیمارستان ساوه بیایند/ساوه نیازمند برخورداری از مرکز تخصصی قلب و بیماری های عفونی

۲۰ مهر ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۵ کد : ۴۶ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۶۲۷
رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: اختصاص به موقع اعتبارات ملی و مشارکت خیرین، ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی در حال احداث این شهرستان را تسریع می بخشد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: اختصاص به موقع اعتبارات ملی و مشارکت خیرین، ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی در حال احداث این شهرستان را تسریع می بخشد.
دکتر مهدی مصری امروز دوشنبه ۱۷ شهریورماه در جریان بازدید جمعی از خبرنگاران از پروژه در حال احداث بیمارستان ۲۵ تختخوابی ساوه اظهار کرد: بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی آموزشی و تخصصی جایگزین بیمارستان شهید مدرس از جمله طرح های ملی است و ردیف بودجه مستقلی برای آن  پیش‌بینی شده است.
وی بیان کرد: احداث این مرکز درمانی در فضایی به وسعت حدود پنج هزار متر مربع در ۶ طبقه و در زیربنایی به مساحت ۲۵ هزار متر مربع هدفگذاری شده است. فاز نخست این مرکز درمانی در قالب احداث اسکلت فلزی توسط شرکت مقاوم کار به عنوان پیمانکار فاز اول اجرا خواهد شد و با انجام تشریفات اداری ظرف مدت ۳۶ ماه به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس علوم پزشکی با تاکید بر اینکه بودجه این پروژه در قالب اعتبارات ملی تخصیص می یابد، اظهار کرد: تخصیص به موقع اعتبارات نیازمند پیگیری و رایزنی مسئولان استانی، شهرستانی و  نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی است. همچنین دانشکده علوم پزشکی ساوه به‌عنوان بهره‌بردار این طرح نیز تلاش خود را برای تامین به موقع هزینه و بودجه طرح در موعد مقرر بکار خواهد بست.
وی افزود: احداث این مرکز درمانی در قالب بیمارستان آموزشی و تخصصی می تواند یک نقشه راه درمان و توزیع عادلانه منابع در حوزه سلامت در زمان مشخص را دنبال کند تا دوره‌های آموزشی تخصصی و پزشکی عمومی براساس  زیرساخت های فراهم شدن درمانی و بهداشتی ارائه شود.
مصری در ادامه، تجهیز زیرساخت‌های درمانی برای برخورداری مردم شهرستان ساوه از خدمات این بیمارستان را یک ضرورت دانست تا این مرکز درمانی در زمان پیش‌بینی شده افتتاح و مورده بهره برداری قرار گیرد تا بتوان با فعالیت دانشکده‌های پزشکی و سایر دانشکده‌های مورد نیاز براساس برنامه توسعه متوازن آموزشی وزارت بهداشت حرکت کرد.
وی همچنین احداث یک بیمارستان ۷۵ تختخوابی به عنوان مرکز درمانی تخصصی عفونی و نیز یک بیمارستان بالای ۱۰۰ تختخوابی مرکز بیماران قلبی و جراحی قلبی با توجه به شاخص‌ جمعیتی شهرستان ساوه را یک ضرورت دانست و افزود: شاخص جمعیتی شهر ساوه می‌طلبد تا علاوه بر احداث بیمارستان در حال احداث ۲۵۰ تختخوابی، یک مرکز درمانی تخصصی ۷۵ تختخوابی راه اندازی شود که در صورت تایید فنی و مهندسی ساختمان ستادی دانشکده علوم پزشکی برای احداث این مرکز درمانی تخصصی عفونی به نظر می‌رسد با تامین اعتبارات بتوان تا  ۲۲ بهمن سال جاری آنرا افتتاح کرد.
این مقام مسئول در علوم پزشکی ساوه مبلغ قرارداد با پیمانکار احداث بیمارستان ۲۵ تختخوابی را ۳۴۹ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: درصورتی‌ که اعتبار مورد نیاز در برنامه زمان‌بندی مشخص شده توسط شرکت مادر تخصصی وزارت بهداشت تامین شود فاز اول آن حداکثر ظرف ۱۸ ماه آینده به بهره‌برداری خواهد شد.
وی با تاکید بر مشارکت خیرین در احداث این بیمارستان اظهار کرد: بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی در بخش های داخلی، جراحی، عفونی،CCU  و ICU، پاراکلینیک، داروخانه و سایر امکاناتی که مورد نیاز یک بیمارستان تخصصی و آموزشی است احداث خواهد شد اما چون  احداث مرکز جراحی قلب در این بیمارستان پیش‌بینی نشده است در نظر داریم تا یک بیمارستان بیش از ۱۰۰ تخته برای مرکز بیماران قلبی احداث شود.
مصری همچنین به قرارگرفتن ساوه در کریدور شرق به غرب و حجم بالای تردد وسایط نقلیه در این منطقه که آمار بالای تصادفات جاده‌ای را به همراه دارد، گفت: براین اساس بیمارستان در دست ساخت ساوه با هدف ارائه خدمات درمانی به بیماران تروما و مصدومان حوادث ترافیکی و تصادفی تعریف و در نقشه راه درمان گنجانده شده است.

کلید واژه ها: خیرین بیمارستان 250 تختخوابی احداث


نظر شما :