سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره نحوه اطلاع از قیمت واقعی داروها توضیحاتی ارائه داد.

۰۲ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۷ کد : ۳۹۷ اخبار و رویدادها اخبار ویژه
تعداد بازدید:۳۱۲۵
دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: برای اطلاع از آخرین قیمت دارو به سه روش می‌توان آخرین نرخ مصوب را استعلام کرد. اول اینکه با مراجعه به سایت ttac.ir می‌توان به استعلام آخرین قیمت مصوب دارو و تهیه آن پرداخت. دوم با استفاده از کد اصالت درج شده روی بسته بندی دارو و ارسال آن به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ است که پس از ارسال پیامک پاسخی که از مرکز سامانه از طریق پیامک دریافت می شود می توان از تاریخ تولید و انقضای دارو، اصالت آن و آخرین قیمت مصوب دارو مطلع شد.
سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره نحوه اطلاع از قیمت واقعی داروها توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش وب دا ساوه، دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: برای اطلاع از آخرین قیمت دارو به سه روش می‌توان آخرین نرخ مصوب را استعلام کرد. اول اینکه با مراجعه به سایت ttac.ir می‌توان به استعلام آخرین قیمت مصوب دارو و تهیه آن پرداخت. دوم با استفاده از کد اصالت درج شده روی بسته بندی دارو و ارسال آن به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ است که پس از ارسال پیامک پاسخی که از مرکز سامانه از طریق پیامک دریافت می شود می توان از تاریخ تولید و انقضای دارو، اصالت آن و آخرین قیمت مصوب دارو مطلع شد.


وی خاطر نشان کرد: علاوه بر این دو روش می‌توان با نصب اپلیکیشن ttac بر روی گوشی های همراه اندروید و تبلت و درج و جستجوی کد اصالت دارو و یا اسکن کدهای دو بعدی درج شده روی بسته دارو در برنامه به اطلاعات فوق دسترسی پیدا کرد.

جهانپور در ادامه اظهار داشت: در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در قیمت مصوب دارو هموطنان عزیز می‌توانند تخلفات را به سامانه تلفنی ۱۹۰ بخش شکایت دارویی اطلاع دهند. همکاران ما در معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی کشور موضوع را پیگیری می کنند و با داروخانه های متخلف برخورد خواهد شد.


وی با اشاره به مغایرت زمانی تولید بسته بندی و تولید دارو گفت: در بعضی از مواقع ممکن است تغییر قیمت دارو به علت وجود فاصله زمانی زیاد بین تاریخ تولید بسته بندی دارو و تاریخ تولید آن دارو باشد و در این بین چون تولید دارو پس از تولید بسته بندی صورت گرفته نیاز است تا هموطنان از راه های سه گانه استعلام از آخرین نرخ مصوب آن مطلع شوند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با تاکید بر این موضوع که با توجه به دسترسی فراگیر به گوشی های تلفن همراه استعلام آخرین نرخ دارو زمان زیادی نمی خواهد گفت: به هر ترتیب هموطنان ما می توانند در صورتیکه در قیمت دارو شک دارند از راه های استعلام سه گانه آخرین قیمت مصوب فروش را دریافت کنند چون قیمت روی جلد دارو به دلایل ذکر شده کاملا نمی تواند صحیح باشد.


جهانپور تاکید کرد که همطنان در صورت مراجعه به داروخانه اقدام به دریافت فاکتورممهور به مهر داروخانه نمایند و سپس قیمت دارو را در سایت ttac.ir مشاهده کرده و اگر تخلفی در نرخ فروش دارو دیدند با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند./


نظر شما :