تکمیل بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی ساوه عزمی ملی می‌طلبد

۱۳ آذر ۱۴۰۱ | ۲۱:۰۶ کد : ۲۶۲۵ اخبار و رویدادها اخبار ویژه
تعداد بازدید:۳۳۶
به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه به نقل از خبرگزاری فارس، سرپرست دانشکده علوم‌پزشکی ساوه گفت: تکمیل بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی ساوه از اولویت‌ها و دغدغه‌های مسئولان دانشکده و شهرستان است که به نتیجه رساندن آن عزمی در سطح استانی و ملی می‌طلبد.

محمود کریمی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساوه با بیان اینکه مجموعه دانشکده علوم پزشکی ساوه علیرغم برخی محدودیت‌های موجود همچنان در مسیر توسعه قرار دارد، گفت: دانشکده علوم پزشکی ساوه با تلاش خستگی ناپذیر همکاران در بخش‌های مختلف در حال طی کردن مسیر توسعه بوده و با نگاهی بلند به اهداف آموزشی، بهداشتی، درمانی و توسعه‌ای برنامه ریزی می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از پروژه‌های مهم در حوزه درمان پیگیری تکمیل بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی است، افزود: این پروژه برای مردم ساوه و زرندیه امری حیاتی محسوب می‌شود و از اولویت‌ها و دغدغه‌های مسئولان دانشکده و شهرستان است که برای به نتیجه رساندن آن عزمی در سطح استانی و ملی می‌طلبد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه دانشکده علوم پزشکی ساوه از هر فرصت و امکانی برای تحقق این موضوع استفاده می‌کند، بیان کرد: پیگیری استفاده از ظرفیت‌های قانونی همچون ظرفیت تهاتر نفت و ظرفیت قانونی تبصره ۵ ماده  ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر که مسئولان دانشکده با جدیت تمام پیگیر به نتیجه رساندن آن هستند تا پیگیری استفاده از ظرفیت‌های مولد سازی، نمونه هایی از پیگیری‌های اساسی در این خصوص بوده است.

کریمی دیگر پروژه مهم درمانی دانشکده را طرح توسعه بیمارستان امام رضا (ع) زرندیه دانست و گفت: در حوزه آموزش که بعنوان اصلی ترین و اساسی رکن توسعه و تعالی سلامت شناخته می‌شود، علوم پزشکی ساوه توانست با کسب مجوز جذب دانشجوی رشته پزشکی تحولی اساسی و بنیادین در آموزش و درمان مجموعه تحت پوشش خود ایجاد کند که این مهم یک کار ماندگار در این دانشکده خواهد بود.

وی اضافه کرد: دیگر پروژه مهم در حوزه آموزش تکمیل فاز اول پردیس دانشگاهی ساوه است که مدت‌ها روند بسیار کندی به خود گرفته بود که با اهتمام دانشکده و کمک خیرین این پروژه مراحل آخر خود را طی می‌کند و با اخذ مجوز ماده ۲۳ برای پردیس دانشگاهی  گامی بزرگ برای توسعه پردیس برداشته شده است.

به گفته سرپرست دانشکده علوم‌پزشکی ساوه خرید خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۲۵۰ دانشجو با اعتبار ۲۵ میلیارد تومانی نیز گام مهم دیگری در پیشبرد اهداف آموزشی و فرهنگی این دانشکده بوده است.

وی به تبیین دیگر پروژه‌های توسعه‌ای دانشکده پرداخت و خاطرنشان کرد: پروژه ساختمان ستاد اورژانس، ستاد مرکز بهداشت ساوه، ساختمان زنجیره سرد، مرکز خدمات جامع سلامت نورعلیبیک با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی، خانه بهداشت تقلید آباد و روستای یاتان و همچنین پایگاه اورژانس قیطانیه که تکمیل و آماده افتتاح می‌باشد از دیگر طرح‌های در دست انجام است.

سرپرست دانشکده علوم‌پزشکی ساوه با قدردانی از مشارکت و تعامل خوب مسئولان در پیشبرد اهداف توسعه‌ای بیان کرد: آزمایشگاه غذا و دارو، مرکز سرطان شناس ، پایگاه‌های سلامت کارون، صیادشیرازی، طرح توسعه مهمانشهر ناصری، پایگاه اورژانس سرداران و پیگیری دریافت یکدستگاه اتوبوس آمبولانس نیز از دیگر پروژه‌های در دست اقدام و یا تکمیل شده دانشکده است.


نظر شما :