اثرگذاری واکسن بر کاهش فوتی کرونا اثبات شده است

۲۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۱ کد : ۱۵۵۴ اخبار و رویدادها اخبار کرونا ویروس
تعداد بازدید:۷۱
به گفته مشاور عالی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آخرین تحلیل‌های آماری، اثربخشی واکسیناسیون بر کاهش موارد فوت ناشی از ابتلا به کروناویروس را نشان داده و اثبات می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه به نقل از اسنا، دکتر محمود نجابت سه‌شنبه ۲۵ آبان در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، ضمن دعوت از افراد بالای ۱۲ سال فارس برای دریافت سریع واکسن علیه بیماری کووید۱۹ اظهار کرد: ضرورت دارد افراد بالای ۱۲ سال استان، دریافت واکسن علیه این بیماری را جدی بگیرند.

او همچنین از اثربخشی واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ در جلوگیری از شدت یافتن بیماری و بستری بیماران مبتلا به کروناویروس در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: در شرایط فعلی افرادی که هنوز واکسن کروناویروس را دریافت نکرده ‌اند، بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری را به خود اختصاص داده‌اند.

نجابت ادامه داد: با توجه به پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راه‌اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون علیه کروناویروس در کشور و همت مسئولان دانشگاه در سرعت بخشیدن به فرآیند تزریق واکسن علیه این بیماری، ضرورت دارد افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن مراجعه نکرده اند، هر چه سریع تر اقدام کنند.

مشاور عالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر کروناویروس از سوی تمام اقشار جامعه تاکید کرد و گفت: افراد واکسینه شده نیز همانند افرادی که هنوز در انتظار دریافت واکسن هستند، باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبندی گذ شته را داشته باشند تا بتوانیم با کاهش موارد ابتلا و تکمیل واکسیناسیون برای ایمنی جمعی با سرعت بیشتری به پایان این اپیدمی نزدیک شویم.

او اظهار کرد: در شرایط فعلی واکسیناسیون در کنار رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند از ابتلا به کروناویروس و مرگ ناشی از آن پیشگیری کند، بنابراین برای ایمن سازی عمومی در سطح استان، مشارکت بیش از پیش مردم نیاز است.

کلید واژه ها: اثرگذاری واکسن دانشکده علوم پزشکی ساوه


نظر شما :